SGM15G64A1 Array Laser Warning Module Non Uniformity Correction
MOQ: 1
Price: Negotiable
Payment Method: T/T
Detail Information
Place of Origin
Beijing
Brand Name
BeyondView
Certification
RoHS2.0
Model Number
SGM15G64A1
Detector Type:
InGaAs PIN Photodiode+area Array Detector
Spectral Response:
0.95um ~ 1.7um
Weight:
≤260g
Size:
45mm*51mm*80mm
Working Voltage:
DC 12~24V
Power Consumption:
≤10W
Highlight:
Array Laser Warning Module
SGM15G64A1 Array Laser Warning Module
Product Description
Product Description:
Main Features:
· Automatic gain control
· Non uniformity correction
· Laser warning
· False alarm suppression
Technical Parameters:
Model SGM15G64A1
Detector type InGaAs PIN photodiode+area array detector
Spectral response 0.95um ~ 1.7um
Resolution 64×64@15um
Warning distance  ≥0.7x Maximum detection range of threat source(laser beam-riding guidance)
≥1.2x Maximum detection range of threat source(laser distance measuring)
Indication precision ≤2°
FOV ≥90°× 90°
Detection probability  ≥98%
False alarm rate 1 time/12 hr
Response time ≤ 0.3s (from the laser entering the field of view to warning report)
Electrical
Operating voltage DC 12~24V
Power consumption ≤10W
Mechanical
Weight 260g
Size 45*51*80mm
Interface
Communication interface RS422 serial port
Video interface Cameralink
Environmental adaptability
Operating temperature -55℃~+70℃
Storage temperature -55℃~+70℃
Vibration ≥2g(15Hz~500Hz~15Hz)